“Zmajevi” izgubili u Mađarskoj. Svjetsko prvenstvo ostalo samo san

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Szombathelyju igrala utakmicu posljednjeg 12. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv domaćina Mađarske.

"Zmajevima", pod vodstvom selektora Adisa Bećiragića, na parketu Savaria Arene protiv domaćina Mađarske potrebna je bila pobjeda.

Ključni meč za Svjetsko prvenstvo

No, uz to nam je bilo neophodno i da selekcija Češke Republike upiše pobjedu nad domaćinom Crnom Gorom u Podgorici. Naime, ako bi BiH i Crna Gora postigle pobjede imale bi isti broj bodova u borbi za treće mjesto u kvalifikacijskoj grupi K.

Međutim, zbog bolje-koš razlike u međusobnom omjeru, Crnogorci bi imali prednost i kao trećeplasirani iz grupu K putovali bi na Svjetsko prvenstvo.

Podsjetimo, Crna Gora je u augustu prošle godine savladala "Zmajeve" u Podgorici (88:69). Prije tri dana, naši košarkaši su se revanširali Crnogorcima u Tuzli, ali sa manjom razlikom (74:66).

Završnica krajem augusta

U susretu protiv Mađarske selektor Adis Bećiragić računao je na sljedeće igrače: Miralem Halilović, John Roberson, Amar Gegić, Adin Vrabac, Kenan Kamenjaš, Aleksandar Lazić, Haris Delalić, Amsal Delalić, Sani Čampara, Đorđe Topolović, Ismet Sejfić i Ajdin Penava.

Utakmica Mađarska – BiH počela je u 19 sati.

Raspored 12. kola (26. februar): TRELAZE: Francuska – Litvanija 70:63, PODGORICA: Crna Gora – Češka 88:70, SOMBATELJI: Mađarska – BiH 87:77.

Poredak: Francuska 22, Litvanija 21, Crna Gora 19, Mađarska 18, BiH 18, Češka 15.

Plasman na SP iz naše grupe ranije su osigurali Francuska i Litvanija.

Svjetsko prvenstvo održat će se od 25. augusta do 10. septembra ove godine u tri države u Aziji (Filipini, Japan i Indonezija).

TOK UTAKMICE

Drugo poluvrijeme

40 - Mađari su pobijedili sa 87:77. Kvalifikacije ćemo okončati porazom.

39 - Do kraja 1:19 minuta. Mađari vode sa 83:77.

39 - Do kraja je minuz i po. Gubimo sa 77:82.

38 - Eilingsfeld ponovo pogađa bacanja (73:80).

Crna Gora u 36. minuti vodi sa 78:55 protiv Češke. U Podgorici već može početi slavlje, jer Crna Gora ide na Svjetsko prvenstvo.

37 - Mocsas pogađa "trojku", gubimo 72:78.

36 - Eilingsfeld pogađa sloboda bacanja (70:73).

34 - Halilović pogađa, sada smo samo na minus jedan (69:70).

U Podgorici, Crna Gora u 26. minuti vodi sa 60:40.

30 - Gotova i treća četvrtina. U posljednjih 10 minuta ulazimo sa zaostakom od 60:63.

28 - Zakucavanje Kellera. Mađari na plus 8 (63:55).

(Foto:_ FIBA)

Drugo poluvrijeme igra se i u Podgorici. Crna Gora postigla dvostruko više koševa od Češke (50:25).

25 - Benke pogađa "trojku", gubimo 50:56.

22 - Počelo je drugo poluvrijeme. Vrabac i Penava vraćaju nas u igru. Sada je 44:48.

Prvo poluvrijeme

Roberson nakon prvog poluvremena najefikasniji u redovima BiH sa 17 poena. Penava ima 7. Kod domaćih, Szilard Benke ima 16 koševa. Adam Somogyi i Janos Eilingsfeld su ubacili po 11.

20 - Gotovo je prvo poluvrijeme. Gubimo sa 37:46. SP je veoma daleko, vjerovatno i nedostižno. Crna Gora već na 45:21.

(Foto: FIBA)

19 - Meč je nastavljen. Mađarska sada ima plus deset. Domaćin vodi sa 45:35.

18 - Susret je trenutno prekinut zbog gužve na dijelu tribina gdje su smješteni bh. navijači, njih oko 200.

15 - Kakav sunovrat u našoj igri. Sada je 39:30 za Mađarsku.

Loše vijesti iz Podgorice, Crnogorci vode sa čak 32:14.

11 - Somogyi pogađa "trojku". Sada je 24:24.

10 - Prvi period gotov. Vodimo sa 23:19.

10 - Gegić je precizan sa slobodnih bacanja. Sada je 23:16.

9 - Vodimo sa 21:16. Fantastični Roberson pogađa novu "trojku".

5 - Još jedan "trojka" Robersona, vodimo sa 11:10. Američki play sa bh. pasošem već ima devet poena.

3. minut - Dvije "trojke" Robersona. Vodimo sa 6:5.

19:00 - Meč je počeo. BiH u postavi Roberson, Vrabac, Lazić, Halilović, Kamenjaš.

18:55 - Sudije večerašnjeg meča u Savaria Areni su Antonio Conde (Španija), Wojciech Liszka (Poljska) i Yener Yilmaz (Turska).

18:50 - Mađarsku smo u novembru prošle godine savladali u Sarajevu, ali ne bez problema (88:83). Tada je blistao naš centar Kenan Kamenjaš sa 20 poena i 14 skokova.