Policijski službenici Odjeljenja za borbu protiv zloupotrebe opojnih droga, pod nadzorom tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, proveli su operativnu akciju kodnog naziva “Pregovarač”, usmjerenu na suzbijanje neovlaštenog prometa opojnim drogama.
U okviru akcije, na području Ilidže izvršeni su pretresi, tokom kojih je pronađeno više različitih pakovanja materija koje asociraju na opojne droge marihuana i speed, ukupne količine oko dva kilograma. Osim droge, policija je zaplijenila digitalnu vagu, aparat za vakumiranje, kao i druge predmete značajne za daljnju istragu.
Zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, slobode je lišen A. A. (1981).
Nakon kriminalističke obrade, osumnjičeni će biti predat u daljnju nadležnost Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, saopćeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.