euro 2024.

Albanci postigli najbrži gol u historiji Eura, ali Italija onda pokazala zube i uzela bodove

Utakmica je počela zaista šokantno po Italijane.

Albanija je povela nakon samo 20 sekundi igre. Nedim Bajrami našao se u sjajnoj prilici nakon što je ukrao loptu koju je Dimarco bacio iz auta. Zakucao je albanski veznjak iz blizine loptu u mrežu Donnarumme za eksploziju na tribinama Signal Iduna Parka. Bio je to najbrže postignut pogodak u historiji Eura.

Ipak, Azzuri su došli sebi za manje od 20 minuta.

Alessandro Bastoni donio je izjednačenje Italijanima u 11. minuti. Federico Dimarco i Lorenzo Pellegrini izveli su uigranu akciju iz kornera, Pellegrini je ubacio na drugu stativu, gdje je Bastoni skočio i poslao loptu u mrežu.

Onda je u 19. minuti na 2:1 povisio Barella. Asllani nije dobro izbacio jednu loptu nakon napada Italije. Odbio ju je samo do Barelle, koji isprve puca snažno i pogađa u gornji ugao albanskog gola.

Ovo je bila prava majstorija najboljeg igrača Italije, koja će se pokazati kao i konačan rezultat susreta.