Pobijedio u 3 seta

Alcaraz se oporavio od ranog kiksa i plasirao u treće kolo Wimbledona

Branitelj naslova Carlos Alcaraz oporavio se od ranog kiksa i plasirao se u treće kolo Wimbledona u srijedu, pobijedivši Australca Aleksandra Vukića u tri seta.

Treći nositelj se namučio kako bi uzeo početni set protiv svog 69. rangiranog protivnika prije nego što je impresivno mijenjao brzine i pobijedio 7-6 (7/5), 6-2, 6-2.

Od vodstva od 5-2 u prvom setu, Španjolac je nakratko izgubio put do zaostatka 5-6.

Međutim, pod pritiskom, Alcaraz se vratio i iznudio tie-break i od tada se promet odvijao jednosmjerno.

Ovaj 21-godišnjak je dvaput napravio break u drugom setu i ponovila podvig u trećem setu, pobijedivši s ukupno 42 winnera.

Alcaraz, koji je pobijedio Novaka Đokovića u prošlogodišnjem finalu Wimbledona, završio je meč za sat i 48 minuta.

Vukić je pobijedio tada 17-godišnjeg Alcaraza u kvalifikacijama Roland Garrosa 2020., ali nije mogao ponoviti pothvat na travi u All England Clubu.

"Stvarno sam sretan zbog svoje današnje izvedbe", rekao je Alcaraz.

"Prvi set je bio ključan za mene. Servirao je za set, a onda sam odigrao jako dobar tie-break. U drugom i trećem setu igrao sam na stvarno visokoj razini pa sam jako sretan zbog toga", kazao je on.

Trostruki Grand Slam pobjednik nastoji postati tek šesti čovjek nakon Roda Lavera, Bjorna Borga, Rogera Federera, Rafaela Nadala i Novaka Đokovića koji će uzastopce osvojiti French Open i Wimbledon.