Vijesti

Ambasada SAD o ostavci Milana Tegeltije

Raport.Ba
Ambasada sad
Ambasada SAD u BiH pozdravila je današnju odluku Milana Tegeltije da odstupi sa mjesta predsjednika VSTV-a. "Ostavka predsjednika VSTV-a s mjesta predsjednika i redovnog člana samo je jedan od mnogih koraka koje VSTV mora poduzeti prema vraćanju povjerenja s građanima BiH", naveli su iz Ambasade na Twitteru. "Svi nositelji dužnosti u sektoru pravde i članovi VSTV-a koji ih imenuju moraju se pridržavati najviših etičkih standarda. Svi suci i tužitelji moraju poduzeti korake za adekvatnu istragu i kazneni progon korupcije na svim razinama, uključujući i kada se ona pojavljuje u njihovoj sredini", istakli su iz Ambasade.
Ambasada SAD u BiH Milan Tegeltija VSTV BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu