Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini osudila je skandalozan potez državnog ministra Staše Košarca, koji je visokom predstavniku Christianu Schmidtu poslao vojni šljem iz Drugog svjetskog rata uz uvredljivo pismo.
Iz Ambasade SAD su naglasili kako ovakvi potezi direktno štete naporima da se očuva stabilnost i unaprijedi prosperitet građana Bosne i Hercegovine.
"Nedavne akcije ministra vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH su kontraproduktivne i suprotne naporima za održavanje stabilnosti i promociju prosperiteta. Sjedinjene Američke Države pozivaju na deeskalaciju tenzija kako bi se promovirala stabilnost za narode Bosne i Hercegovine", istakli su iz Ambasade SAD.
Podsjetimo, ranije su potez Košarca oštro osudile Delegacija EU u BiH, te ambasade Velike Britanije, Njemačke i Italije.