oštra poruka

Ambasada SAD: Vlada RS je s firmama sa crne liste potpisala ugovore teške 70 miliona KM

Raport.Ba
Gradsko područje Mostara proglašeno slobodnim od mina
MOSTAR, 3. studenog (FENA) - Ceremonija proglašenja gradskog područja Mostara slobodnim od mina, kojoj su nazočili gradonačelnik Mario Kordić, veleposlanik SAD-a u BiH Michael Murphy, ministrica civilnih poslova u BiH Dubravka Bošnjak i v.d. direktora Centra za uklanjanje mina u BiH (BHMAC) Enis Horozović, upriličena je u petak u Gradskoj vijećnici.(Foto FENA/Mario Obrdalj)

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini objavila je podatke o poslovima koje je Vlada RS sklapala s kompanijama koje su završile na američkoj crnoj listi.

"Vlada RS je 2023. i 2024. godine potpisala ugovore vrijedne više od 70 miliona KM s frimama Prointer, Kaldera i Sirius 2010 – sve firme koje su sada pod sankcijama američkog OFAC-a zbog njihove uloge u omogućavanju korupcije.

Posjetite https://akta.ba/tenderi/dodjeleugovora/pretraga za relevantne podatke", poručili su iz Ambasade SAD.

Firme koje su na crnoj listi OFAC-a i koje se povezuju sa Igorom Dodikom, sinom predsjednika RS Milorada Dodika, u proteklom su periodu objavile kako osnivaju novu firmu, a sve s ciljem zaobilaženja sankcija.

Ambasada SAD crna lista Vlada RS Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu