saopćenje

Ambasada SAD u BiH se oglasila povodom odluka NSRS

Raport.Ba
Americka ambasada 2018 1725467607

SAD su pozdravile odluku Narodne skupštine Republike Srpske o imenovanju v. d. predsjednika Republike Srpske, od subote, 18. oktobra, kojom se, kako navode, potvrđuje stabilnost u Bosni i Hercegovini.

Ana Trišić-Babić imenovana je kasno sinoć za vršioca dužnosti predsjednika Republike Srpske na sjednici NSRS.

Kako je saopštio portparol američke ambasade u BiH, odluka će takođe usmjeriti pravac djelovanja ka konstruktivnom partnerstvu sa Sjedinjenim Državama, zasnovanom na zajedničkim interesima, ekonomskom potencijalu i zajedničkom prosperitetu.

"Sjedinjene Američke Države raduju se nastavku bliske saradnje sa svim stranama i konstitutivnim narodima u BiH na praktičnim i pragmatičnim rješenjima za unapređenje sigurnosti, stabilnosti i zajedničkog prosperiteta. Radujemo se konstruktivnijem i pragmatičnijem odnosu s Republikom Srpskom", naveo je portparol Ambasade SAD u BiH.

NS Ambasada SAD u BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu