Američka vojska izvela je napad na plovilo za koje se sumnja da je bilo uključeno u krijumčarenje narkotika u istočnom dijelu Tihog okeana, saopćila je Južna komanda Oružanih snaga SAD (SOUTHCOM).
"Obavještajni podaci potvrdili su da se plovilo kretalo poznatim rutama krijumčarenja narkotika u istočnom Pacifiku i da je bilo uključeno u operacije trgovine drogom", navedeno je u objavi na društvenoj mreži X sa sjedištem u SAD-u,
Dodaje se da su u napadu ubijena dva "narko-terorista“, dok je jedna osoba preživjela.