italijan ljut

Ancelotti bijesan na svoju ekipu: Rijetko kad je ovakve stvari rekao nakon utakmice

Carlo Ancelotti oštro je kritikovao "stav" i "kolektivnu predanost" svoje momčadi Real Madrida nakon što su prvaci LaLige remizirali 1-1 na Mallorci u svojoj prvoj utakmici sezone 2024.-25.

Rodrygo je doveo Madrid u vodstvo u 13. minuti na Son Moixu -- nakon dodavanja Kyliana Mbappéa, Judea Bellinghama i Viníciusa Júniora -- prije nego što je Vedat Muriqi izjednačio za Mallorcu glavom u drugom poluvremenu.

Madrid nije mogao postići kasni pobjednički gol, a stoperFerland Mendy je isključen u dodanom vremenu, ostavljajući trenera Ancelottija frustriranim.

"U drugom poluvremenu nedostajalo nam je ravnoteže", rekao je Ancelotti na konferenciji za novinare nakon utakmice. "Poklanjali smo kontre, ubačaje. Nije bila dobra utakmica. Moramo se bolje braniti, a prije svega imati više ravnoteže na terenu.

"Danas nismo zadovoljni. Ne želim davati izgovore. Samo smo morali bolje, s više stava. Ali možemo puno naučiti iz ove utakmice, jasno je gdje imamo problema."

Madrid je osvojio LaLigu prošle sezone, završivši s 10 bodova ispred najbližeg rivala Barcelone, a od tada je dodao zvijezdu napadača Mbappéa na besplatnom transferu iz Paris Saint-Germaina.

Mbappé je odigrao svih 90 minuta protiv Mallorce i uputio četiri udarca, od kojih dva prema golu, ali nije uspio zabiti.

Ancelotti je pohvalio Mallorcu, koju trenira novi menadžer Jagoba Arrasate, nazvavši remi "točnim rezultatom".

"Odbrana nije bila dobra, bilo nam je teško osvojiti loptu nakon što smo je izgubili", rekao je Ancelotti. “Tu se moramo poboljšati, kada govorim o odbrani, govorimo o stavu i kolektivnom angažmanu.

"Momčad je bila preotvorena. Moramo se više fokusirati, kao što inače radimo, s više koncentracije, biti više zajedno. Ljudi mogu misliti da je to problem napadača, ali kada napadači pritiskaju, vezni igrači ne pomažu i Branitelji ostanite pozadi. Nije ni jedno ni drugo."

Madrid je u srijedu osvojio svoj prvi trofej ove sezone, pobijedivši Atalantu 2-0 i podigavši ​​UEFA Superkup u Varšavi.

Sljedeće u LaLigi ugostit će Real Valladolid u avgustu 25., prije nego što su četiri dana kasnije posjetili Las Palmas.