nije bio zadovoljan

Ancelotti očitao bukvicu Ardi Guleru: “Ne može to tako…”

Carlo Ancelotti je nakon povrede Judea Bellinghama pored Federica Valverdea i Aureliona Tchouaménija postavio Ardu Gülera u meču protiv Valladolida (3:0), iako su mnogi najavljivali Luku Modrića u startnoj postavi.

Hrvatski kapiten je ušao u 69. minuti umjesto Rodryga, a istovremeno je Brahim Diaz zamijenio Gülera. Sudeći po izvještaju portala Defensa Central, specijaliziranog za praćenje madridskog kluba, Ancelotti baš i nije bio zadovoljan Gülerovim nastupom, iako je Turčin odigrao solidnu utakmicu.

Kraljevi su upisali visoku pobjedu, ali u prvom poluvremenu (0:0) stvari nisu išle po planu, a spomenuti medij piše da je Ancelotti, po ulasku u svlačionicu na poluvremenu, krenuo direktno prema Güleru ne bi li mu objasnio svoje ideje.

"Ne možemo igrati ovako, bez prave kretnje i i trke! Moraš više obazirati pozornost na praćenje igre u trenucima bez lopte, treba nam više iskre - navodno je Ancelotti kazao 19-godišnjem veznjaku.

Güler će potom odigrati 24 minute i izaći s travnjaka, a Ancelotti je o njemu govorio i nakon susreta u tonu koji ne možemo nazvati ni pozitivnim ni negativnim.

"Ova utakmica dio je njegova napretka. Güler i Endrick moraju malo po malo dobivati minute kako bi se dobro prilagodili ekipi. Svaka utakmica dobra im je prilika da dosegnu razinu Reala. Güler je počeo kao vezni, ali može igrati i kao desno krilo - poručio je Talijan.

Za Endricka, koji je prvijencem u dresu Reala zaključio pobjedu, imao je samo riječi hvale.

"On izgleda jako dobro. Pokazao je kvalitetu prilikom postignutom pogotka, ima jako moćan udarac i može nam poslužiti kao centralni napadač - kazao je Ancelotti.