Čini se kako Anonymousi na sve moguće načine pokušavaju onemogućiti normalno funkcioniranje u Rusiji. Nakon što su objavili kako su navodno upali u Rusku centralnu banku i dokopali se velike količine dokumenata koje planiraju objaviti, objavili su i kako su navodno hakirali moskovski prometni sistem koji upravlja semaforima.
U objavi na Twitteru napisali su kako su ugasili semafore u Moskvi.
Trenutno nije moguće potvrditi tačno što su napravili ni kako je to utjecalo na saobraćaj u gradu. Ali može se pretpostaviti kakav haos tako nešto može napraviti u višemilionskom gradu.