Brazilac Antony, koji je ove polusezone briljirao na posudbi u Betisu, danas se emotivno oprostio od kluba objavom videa na društvenim mrežama.
U dirljivom obraćanju zahvalio je navijačima, saigračima i stručnom štabu na podršci i ljubavi koju je osjetio tokom boravka u Sevilli, istakavši koliko mu je Betis pomogao vratiti samopouzdanje i užitak u nogometu nakon teških trenutaka u Manchester Unitedu.
Antony je od januara postao ključni igrač Betisa, s devet golova i pet asistencija u 25 nastupa, te je bio jedan od najzaslužnijih za plasman kluba u historijsko evropsko finale Konferencijske lige te za šesto mjesto u La Ligi. Iako su navijači i saigrači javno izražavali želju da ostane, njegova budućnost je neizvjesna zbog visokog otkupnog iznosa i plate koju Betis teško može ispuniti.