BRANITELJI NASLOVA

Argentina se plasirala u četvrtfinale Copa Americe. Lautaro Martinez presudio Čileancima

Branitelj naslova pobjednika Copa Americe Argentina osigurala je plasman u četvrtfinale ovogodišnjeg natjecanja već nakon dva odigrana susreta u grupi A. Aktualni svjetski prvak to je napravio nakon što je u dvoboju 2. kola u East Rutherfordu s 1:0 svladao Čile, a na otvaranju takmičenja Kanadu 2:0. Jedini gol na utakmici postigao je Lautaro Martinez u 88. minuti.

Blizu prolasku u četvrtfinale je i debitant na ovom takmičenju Kanada koja je u Kansas Cityju svladala Peru 1:0 golom Jonathana Davida u 74. minuti. Nakon dva kola Argentina je vodeća sa šest bodova, druga je Kanada s tri, dok su Čile i Peru na dnu s po jednim bodom.

U 3. kolu će za četiri dana igrati Argentina - Peru i Kanada - Čile.