Ariana Grande žestoko je kritikovala Bijelu kuću: “Te barbarske i odvratne besmislice ne povezujte s mojom muzikom”.
Pjevačica je zahtijevala uklanjanje muzike, a američka administracija uzvratila oštrom porukom i provokacijama.
Ariana Grande je još jedna u nizu slavnih osoba koje su kritikovale Bijelu kuću zbog korištenja njihovog sadržaja. Oglasila se nakon što je vlast koristila verziju njene pjesme “Bye” iz 2024. godine u TikTok objavi u kojoj su prikazani agenti ICE-a dok hapse i stavljaju lisice ljudima.
Grande je komentarisala objavu na TikToku, poručivši administraciji da prestane koristiti njene pjesme:
“Molim vas, nikada nemojte koristiti moju muziku u vezi s ovim barbarskim, nehumanim, odvratnim besmislicama. J*** ICE”, navodno je napisala, prenose Reuters i Variety.
Glasnogovornik pjevačice potvrdio je za Variety da je Grande ostavila komentar, ali da “iz nekog razloga nije javno vidljiv”. Njen tim je također tražio uklanjanje zvuka pjesme iz videa, što je ubrzo i urađeno.
Oglasila se i glasnogovornica Bijele kuće Abigail Jackson, poručivši: “Ono što je zapravo barbarsko, nehumano i odvratno su kriminalni ilegalni imigranti koji su povrijedili i ubili nevine američke građane.”
Ovo nije prvi put da Grande kritikuje Trumpovu administraciju i njene poteze. Ranije je govorila protiv racija ICE-a i drugih političkih odluka.
Zamjenik glasnogovornika Bijele kuće Kush Desai odgovorio je uz šalu na račun njenih pjesama: “Sačuvaj suze, Ariana” (aludirajući na njenu pjesmu “Save Your Tears”).
Grande je ranije podržavala demokratsku kandidatkinju Kamalu Harris, a nastupala je i za Baracka i Michelle Obamu.
Bijela kuća je ranije izazvala reakcije i drugih muzičara zbog korištenja njihovih pjesama u političkim objavama, među kojima su Kesha, Céline Dion, Bruce Springsteen, Linkin Park, Neil Young, Olivia Rodrigo, Sabrina Carpenter i drugi.