premier liga

Arsenal ni nakon skoro deset godina nije uspio pobijediti Man. City na Etihadu

Fudbaleri Manchester Cityja i Arsenala su derbi petog kola Premijer lige okončali bez pobjednika, rezultatom 2:2 (1:2).

Bio je Arsenal na pragu pobjede, vodili su na poluvremenu 2:1, potom su do 98. minute uspjevali da se herojski brane sa igračem manje, ali je na kraju odbrana Topnika pukla, kada je John Stones u sudijskoj nadoknadi zatresao mrežu Davida Raye.

Sve je počelo golom Erlinga Haalanda u 9. minuti, kada je izjednačio rekord Cristiana Ronalda po najmanjem broju mečeva koliko mu je bilo potrebno da dođe do 100 golova u najjačim ligama Evrope pošto je obojici bilo dovoljno 105 utakmica.

Uticalo je na igru Cityja i to što se Rodri povrijedio u 21. minuti, a minut kasnije Calafiori je postigao spektakularan gol za 1:1.

Gabriel je nakon Sakinog kornera u 45. minuti donio Arsenalu vodstvo, da bi Trossard u osmoj minuti nadoknade napravio veliku glupost i dobio drugi žuti karton, te je svoje igrače ostavio u nezavidnoj situaciji za drugo poluvrijeme.

Arsenal se odlučio da se potpuno posveti defanzivi u drugom poluvremenu, to je odlično funkcionisalo do samog finiša, ali je na kraju odbrana Arsenala ipak pukla, bukvalno u posljednjim sekundama meča.

Topnici će tako nastaviti da čekaju na trijumf na Etihadu u Premier ligi pošto je posljednji stigao još u januaru 2015. godine.