Legendarni stručnjak Arsene Wenger komentarisao je kontroverznu situaciju koja je obilježila sinoćni meč između Engleske i Danske.
Podsjetimo, sudac je u produžetku, nakon pada Raheem Sterlinga, svirao jedanaesterac za Englesku. VAR je pregledao situaciju i potvrdio sučevu odluku.
No, većina nogometnih fanova smatra da kontakta nije bilo i da je Engleska ovom odlukom "pogurana" u finale. Sa tom konstatacijom se slaže i Arsene Wenger koji je u razgovoru za BeIn Sports rekao da poenala nije bilo.
"Nema penala. Ne razumijem zašto u ovoj situaciji sudija nije otišao i pogledao snimak. U ovakvom trenutku mora biti apsolutno siguran u svoju odluku", rekao je Wenger te dodao:
"VAR je iznevjerio sudiju".