južna amerika

Atlético Mineiro i Botafogo u finalu Copa Libertadores

Nogometaši Atletico Mineira plasirali su se u polufinale Copa Libertadoresa pošto su jutros u Belo Horizonteu u uzvratnoj utakmici četvrtfinala ovog natjecanja pobijedili Fluminense rezultatom 2:0.

Fluminense je u prvoj utakmici slavio rezultatom 1:0. Oba pogotka za Atletico postigao je Davesson u 50. i 88. minuti. Nogometaši Atlética u polufinalu će igrati protiv River Platea.

U polufinalu Copa Libertadores izborili su se i nogometaši Botafoga koji su nakon jedanaesteraca eliminirali Sao Paulo.

Prva utakmica četvrtfinala između Botafoga i Sao Paula završila je bez golova. Uzvratna utakmica koja je jutros odigrana u Sao Paulu završila je bez pobjednika 1:1. Botafogo je poveo u 15. minuti golom Tiaga Almade, a izjednačio je Jonathan Caglieri u 87. minuti uspješniji u izvođenju jedanaesteraca rezultatom 5:4.

U polufinalu Copa Libertadores Botafogo će igrati protiv boljeg iz duela Peñarola i Flamenga. Nogometaši Peñarola u prvoj su utakmici slavili 1:0, a uzvrat je na rasporedu 27. septembra u Montevideu.