Danas se u Vijećnici gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić sastao s otpravnikom poslova Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini, Johnom Ginkelom.
Tokom sastanka razgovarali su o mogućnostima povećanja broja američkih kompanija i investitora koji posluju u glavnom gradu BiH.
Ginkel je tom prilikom naglasio značaj planiranog projekta izgradnje Svjetskog trgovačkog centra (World Trade Center – WTC) u Sarajevu.