uputio saučešće

Avdić: Uz duboku sućut i solidarnost nudimo svaku moguću pomoć iz Sarajeva

Fena
Fena
Avdic

Gradonačelnik Sarajeva Samir Avdić uputio je telegram saučešća povodom stravične tragedije u Tuzli.

"Tuzla, ali i cijela Bosna i Hercegovina s njenim glavnim gradom, obavijeni su tugom i nevjericom nakon sinoćnjih vijesti o tragediji koja se dogodila u Domu penzionera. Požar koji je odnio živote i nanio teške povrede mnogim štićenicima i pripadnicima spasilačkih ekipa.

U ime Gradske uprave i Gradskog vijeća, izražavam najiskrenije saučešće porodicama nastradalih, gradonačelniku Zijadu Lugaviću i svim građanima Tuzle. Uz duboku sućut i solidarnost, nudimo svaku moguću pomoć iz Sarajeva.

Osim toga, apelujemo na nadležne institucije da što prije utvrde okolnosti koje su dovele do tragedije i da proces bude transparentan i pravedan prema svim žrtvama i njihovim porodicama. Dozvolite da uputim i iskrenu zahvalnost vrijednim članovima interventnih službi, vatrogascima, policiji i medicinskom osoblju", navodi se u telegramu saučešća gradonačelnika Sarajeva.

Prema najnovijim informacijama, u požaru koji je sinoć izbio u Domu penzionera u Tuzli smrtno je stradalo 11 štićenika, dok je 30 osoba hospitalizovano u Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla.

Samir Avdić Tuzla Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu