liga nacija

Barbarez: Drugo poluvrijeme je bilo do zadnjeg atoma snage, ali su nas kaznili za svaku grešku

Njemačka je sa 2:1 savladala selekciju Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju.

U okviru trećeg kola Lige nacija izabranici selektora Sergeja Barbareza ponovo nisu stigli do pobjede, ali se mora reći da su se odlično nosili protiv favoriziranog protivnika.

Nakon susreta, Barbarez je ostao 'hladne glave'.

"Vidite ovo osjećaji idu u oba pravca. Nekad neke jednostavne greške koje smo napravili, pogotovo kod prvog gola, se dešavaju. Protiv ovakvih ekipa izgubite osjećaj za prostor, a ovakvi igrači to kažnjavaju.

Drugo poluvrijeme je bilo, što se tiče borbe i zalaganja do zadnjeg atoma snage, nešto s čim sam zadovoljan - rekao je Barbarez.

Selektor BiH se potom osvrnuo i na Dženisa Bunića, koji je mijenjao Amara Dedića.

"Nije dugo igrao na toj poziciji, ali je momak koji ima kvalitet i hrabrost ući u duel. Na toj strani smo imali Seju i Dženisa, imali smo nove igrače, trebalo je to sve ukomponirati.

Poluvrijeme je nekad dobra stvar, neke stvari se mogu naštimati i tako je i bilo - rekao je Barbarez.

Naredna utakmica Zmajeva je protiv Mađarske...

Vidite koliko je ta Mađarska kvalitetna. Protiv koga god da igraju..., mi smo imali problema s njima. Pokušat ćemo naravno, mi nikad ne bi bili fudbaleri da ne vjerujemo u sebe. Zadovoljan sam kako se momci bore i kako sve daju za ovaj dres - poručio je Barbarez.