primera

Barcelona srušila Bilbao, golčina Yamala

Fudbaleri Barcelone pobijedili su kao domaćini Athletic Bilbao sa 2:1, u utakmici drugog kola španske La Lige.

Barca je sada na maksimalnih šest bodova, dok je Bilbao ostao na jednom osvojenom bodu.

Hansi Flick je ponovo imao problem sa sastavom, Dani Olmo još nije registrovan, dok su povrijeđeni De Jong, Gavi, Christensen i Araujo.

Na kraju su zablistali oni od kojih se to najviše očekivalo, Yamal i Lewandowski i donijeli važan trijumf Kataloncima.

Mladi Lamine Yamal nas je u 24. minuti sve podsjetio kakav je velemajstor. On je prihvatio loptu nakon što ju je iz svog kaznenog prostora izbacio golman gostiju Padilla, potom karakterističnom fintom zalomio saigrača iz reprezentacije i nesuđenog klupskog saigrača Nica Williamsa, i fantastičnim udarcem lijevom nogom sa 20-ak metara matirao Padillu, za 1:0.

U 42. minuti viđen je "hladan tuš" za većinu prisutnih na stadionu Montjuic. Cubarsi je srušio Berenguera u šesnastercu Barce, a sudija Manzano pokazao na bijelu tačku.

Precizan sa 11 metara bio je Sanset, za 1:1.

U nastavku napadi domaćih i trenutak odluke u 75. minuti.

Sjajno su kombinovali Balde, Raphinha i Pedri po lijevom boku, ovaj posljednji je poslao pas, golman Padilla kratko odbio loptu, ali samo do Roberta Lewandowskog, koji je deset metara izvršio rutinsku egzekuciju, za 2:1.

Do kraja se rezultat više nije mijenjao, pa je četa Hansija Flicka upisala izuzetno značajan trijumf.