Bayern je ostao bez transfera senegalskog napadača Nicolasa Jackson u veoma čudnom raspletu, nakon što je Chelsea zakočio transfer jer im se prvi napadač Liam Delap povrijedio.
Jackson je obavio ljekarske preglede, timovi su se čak i dogovorili o strukturi transfera, ali su Senegalca sačekale teške vijesti, s obzirom da su Plavci odlučili odustati od posla.
U međuvremenu, Bayern je krenuo drugim putem i počeli su pregovore s Atalanotm oko transfera Ademole Lookmana. Bavarci su poslali jednu ponudu koja je odbijena, jer tim iz Bergama ne želi posudbu kao dio transfera."Bayern je poslao ponudu Atalanti za Ademolu Lookmana. Ponuda za 27-godišnjaka je bila posudba uz jako dobru odštetu i potom obavezni otkup ugovora", navodi novinar David Ornstein.
Ubrzo je stigao odgovor. Od posudbe neće biti ništa.
"Atalanta je rekla 'ne' ponudi koju je poslao Bayern. Tim iz Minhena je poslao ponudu vrijednu 28 miliona eura. Međutim, Atalanta samo razmatra permanentni transfer", navode italijanski mediji.
Pozicija italijanskog kluba je jasna. Neće slati Lookmana na posudbu uz otkup ugovora i to su poručili svim zainteresovanim klubovima. Pored Bayerna za Nigerijca su zaintersovani Tottenham i Galatasaray.