bundesliga

Bayern rutinski: Freiburg pao u Munchenu

Fudbaleri Bayerna upisali su i drugu pobjedu u novoj sezoni Bundeslige, pa su se sa šest bodova izdvojili na čelu tabele, zajedno sa Heidenheimom i Leipzigom.

Izabranici Vincenta Kompanyja su danas u Minhenu savladali Freiburg rezultatom 2:0.

Činilo se da će Freiburg ostvariti cilj i na veliki odmor otići sa rezultatom 0:0, ali se desila jedna jako zanimljiva situacija u 38. minutu, nakon koje je Bayern dobio penal.

Harry Kane je u kaznenom prostoru Freiburga bio u duelu sa Rozenfelderom, uspio je da zakači loptu glavom i pogodi rivala u ruku. Dugo se ova situacija pregledavala u VAR sobi i na kraju je presuđeno da je to kazneni udarac za Bayern.

Odgovornost je preuzeo Kane i pogodio sa 11 metara, za 1:0.

U nastavku sličan ritam, Bayern je kontrolisao posjed, ali je Freiburg bio na visini zadatka i čekao svoju priliku iz tranzicije.

Ipak, Bayern je sve dileme ovdje riješio u 78. minuti, kada je prekaljeni as Thomas Muller, koji je u igru ušao 19 minuta ranije, udvostručio prednost.

Gnabry je sa desne strane poslao loptu u kazneni prostor, a tamo se Muller na briljantan način u prijemu oslobodio Eggesteina, namjestio se na lijevu nogu i postigao efektan pogodak sa nekih 11 metara, za 2:0.