Bećiragić: Nama je problem ponekad naša neinteligencija, ovako igrati protiv Francuske, to samo mogu veliki igrači

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je nakon velike drame slavila u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv selekcije Francuske sa 96-90 i to nakon dva produžetka.

Svoje viđenje meča je na press onferenciji dao i selektor Adis Bećiragić.

"Šta sam rekao igračima? Ne sjećam se. Bitno je da su igrači pokazali taj karakter. Nama je najveća boljka taj domino efekat. Mi kad krenemo igrati loše, ne može nam niko pomoći. Ali blio je zaista važno da se vratimo u ritam koji je bio u prvoj četvrtini. Mi svaki dan postavljamo jedno te isto pitanje: Da li smo mi inteligentna bića ili nismo? Imamo jednostavan problem, ali i jednostavno rješenje za nejga. Ako ga upotrijebimo, riješimo se problema, ako ne imamo problem koji se zove domino efekat. Ovaj put smo bili inteligentna bića. Izuzetno smo i talentovani, ali sam izuzetno zabrinut zbog velikog broja grešaka u organizaciji napada. Na Evropskom prvenstvu ovako neće biti jer smo danas igrali pred našom publikom. Mi smo danas sretni, ali sutra ćemo gledati video i vidjet ćemo da smo mogli igrati puno bolje, da oni ne znaju gdje su došli" – izjavio je Bećiragić.

"Nama je problem ponekad naša neinteligencija. Ovako igrati protiv Francuske, to samo mogu veliki igrači. Na ovom nivou, ako ne budeš igrao izuzetno jaku odbranu, ne možeš pobijediti nikoga. Kao trener uvijek gledam sutra i volio bih da, kao što je Miki rekao, ovo nam otvori oči. Meni je sav “dever” hoćemo li ovo ponoviti. Ja stalno govorim svojim igračima, oni su toliko talentovani, jedini način je da sami sebe sačuvaju. I odbrana počinje iz dobrog napada. Kako smo primili toliko koševa u tih pet minuta? Zato što ne igramo dobro napad. To je povezano. Mislim da je dobar napad i sa znanjem pokretač motivacije za dobru odbranu", zaključio je selektor Zmajeva.