euro 2024.

Bellingham gol protiv Srbije proslavio na baš poseban način. Evo šta to znači

Na Veltins Areni u Gelsenkirchenu Engleska je u prvom kolu skupine C 1:0 pobijedila Srbiju.

Gol za pobjedu postigao je sjajni Jude Bellingham u 13. minuti. Iako je Engleska ušla u susret kao veliki favorit, osim pogotka koji je zabila u ranoj fazi i prečke Harrya Kanea u 77. minuti, ništa od nje nismo vidjeli.

Engleski junak Bellingham gol je proslavio na poseban način sa saigračem Trentom Alexanderom-Arnoldom. Kleknuli su na jednu nogu jedan nasuprot drugom, stavili lice u dlan te raširili prste. Bellingham je objasnio da je to bila posveta osoblju iz reprezentativnog stožera. U reprezentaciji Engleske se neko vrijeme igra kartaška igra Werewolf (Vukodlak), koja je tačnije igra uloga i jedna od varijacija igre Mafia.

O čemu je riječ?

U njoj manja grupa "vukova" igra protiv veće grupe "seljana". Njihov je zadatak prevariti druge, odnosno navesti ih na krive tragove. Riječ je o omiljenoj zanimaciji za nekolicinu igrača i članova osoblja koji sebe nazivaju The Wolf Crew, a jučerašnja proslava bila je posveta ovim drugima.

"Kad igramo Vuka, jedan od njih drži lice tako među prstima onda kad nema pojma što se događa", rekao je Bellingham za BBC nakon utakmice. "Posvetili smo gol ljudima koji svakodnevno ulažu toliko puno rada. Ne dobiju trenutke slave na terenu poput nas, ali su nam izuzetno vrijedni."