Povodom Kurban bajrama, načelnica Općine Novo Sarajevo i bivša gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić jutros je posjetila džamiju u Pofalićima gdje je građanima islamske vjeroispovijesti uputila čestitke povodom jednog od najvećih muslimanskih praznika.
U duhu blagdana, načelnica Karić je vjernike počastila tradicionalnom bajramskom poslasticom – baklavom, čime je simbolično podijeljena radost Bajrama sa sugrađanima.
„Ovaj mali, ali iskren znak pažnje izraz je poštovanja prema običajima, vjeri i kulturnim vrijednostima naših sugrađana. Kurban bajram je vrijeme koje nas podsjeća na važnost solidarnosti, međusobnog uvažavanja i zajedništva.
Želim da ove bajramske dane svi vjernici provedu u miru, zdravlju i sreći, okruženi porodicom i najmilijima“, poručila je načelnica Karić.