petarda

Bešiktaš deklasirao Galatasaray s 5:0 i osvojio turski Superkup

Bešiktaš je deklasirao velikog rivala Galatasaray rezultatom 5:0 i tako osvojio turski Superkup.

Italijanski napadač Ciro Immobile, koji je ovog ljeta stigao u Bešiktaš, postigao je dva gola, protiv prošlosezonskog turskog šampiona.

Bešiktaš je na kraju prvog poluvremena vodio 1:0 golom Immobilea. Potom je Jonas Svensson u 53. minuti povećao na 2:0, da bi ponovo Immobile postigao gol za 3:0. Ekipa Bešiktaša je povećala prednost na 4:0 golom Rafe Silve u prvoj minuti sudijske nadoknade, da bi se Mustafa Erhan Hekimoglu minut kasnije upisao u listu strijelaca za konačnih 5:0.

Galatasaray je u 87. minuti ostao sa deset igrača nakon što je danski defanzivac Victor Nelsson isključen zbog prekršaja.

Immobile je proglašen igračem utakmice, a Bešiktaš je ovom pobjedom osvojio treći Superkup u historiji.

Prethodno su osvojili Superkup 2006. te 2021. godine.

Navijači Bešiktaša širom Turkiye tokom noći slavili su na ulicama pobjedu i titulu svog tima.