paraolimpijada

BiH poražena od Irana: Zlatni ljiljani kući donose srebro

U finalnoj utakmici Paraolimpijskih igara u sjedećoj odbojci između Bosne i Hercegovine i Irana, 'Zlatni ljiljani' su poraženi.

Selekcija BiH u sjedećoj odbojci poražena je u finalu Paraolimpijskih igara u Parizu od Irana rezultatom 3:1.

BiH je povela sa 1:0 u prvom setu, a onda je Iran kontrolirao meč, sve do drugog dijela prvog seta kada su naši momci ponovo vratili prednost (22:21).

Međutim, u nastavku došla je ipak do izražaja bolja sprema i realno kvalitet, koji je na strani najuspješnije reprezentacije u historiji ovog sporta, a to je trenutna selekcija Irana.

BiH je prvi set riješila u svoju korist rezultatom 25:22, ali je onda Iran u drugom setu, koji je bio izuzetno napet, slavio sa 28:30.

U nastavku jednostavno nije bilo snage, pa su Iranci slavili sa ležernijih 16:25 i 13:25.