restriktivne mjere

BiH se uskladila s odlukom EU o sankcijama zbog širenja i upotrebe hemijskog oružja

Fena
Fena
Bih eu

Bosna i Hercegovina uskladila je svoju politiku s odlukom Vijeća Evropske unije o uvođenju restriktivnih mjera protiv šest osoba povezanih sa širenjem i upotrebom hemijskog oružja, saopćeno je iz EU.

Vijeće Evropske unije je 3. jula usvojilo odluku kojom je izmijenjen postojeći režim restriktivnih mjera protiv širenja i upotrebe hemijskog oružja.

Tom odlukom šest osoba uvršteno je na listu fizičkih i pravnih osoba, subjekata i tijela na koje se primjenjuju sankcije.

S odlukom su se, osim Bosne i Hercegovine, uskladile Albanija, Island, Lihtenštajn, Moldavija, Crna Gora, Sjeverna Makedonija, Norveška i Ukrajina.

Te zemlje obavezale su se da će svoje nacionalne politike uskladiti s odlukom Vijeća EU. Evropska unija pozdravila je njihovu posvećenost provođenju restriktivnih mjera.

BiH EU Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu