Oružanim snagama Bosne i Hercegovine je na svečanoj ceremoniji u Skupštini Unsko-sanskog kantona u Bihaću dodjeljeno priznanje za uspješnu saradnju i doprinos u razvoju sistema zaštite i spašavanja ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća u Federaciji Bosne i Hercegovine.
Povodom obilježavanja 1. marta - međunarodnog dana civilne zaštite i Dana civilne zaštite Federacije BiH, Kantonalni štab civilne zaštite Unsko-sanskog kantona održao je svečanu sjednicu na kojoj su uručena priznanja i nagrade zaslužnim pojedincima i kolektivima koji su u protekloj godini dali poseban doprinos u zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća.
"Oružane snage Bosne i Hercegovine su i ovaj put prepoznate kao jedna od zaslužnih institucija koje su se svojim profesionalnim i humanim angažmanom istakle i u protekloj godini i dale svoj nemjerljiv doprinos u podršci civilnim organima vlasti na području Unsko-sanskog kantona u odgovoru na prirodne katastrofe i nesreće", saopćeno je iz Ureda za odnose s javnošću MOBiH.
Posebno je istaknut angažman OSBiH u otklanjanju posljedica velikih snježnih nanosa u pojedinim općimana Unsko-sanskog kantona, kada su pripadnici OSBiH uz upotrebu mehanizacije, probijajući se kroz ogromne snježne nanose došli do najugroženijih stanovnika u udaljenim selima u nekoliko općina na području tog kantona.
U ime Oružanih snaga BiH priznanje Kantonalnog štaba civilne zaštite Unsko sanskog kantona primio je pukovnik Suvad Rogo, načelnik odjeljenja za civilno-vojnu saradnju ZŠ OS BiH, a na ceremoniji uručenja bili su prisutni i pukovnici OS BiH Vahid Podžić iz OK OS BiH i Said Velić, komandant 2. pješadijskog bataljona 6.pbr OS BiH u Bihaću.
Nagrade i priznanja je u ime Vlade USK uručio premijer Kantona Nijaz Hušić, koji je ujedno i komandant Štaba civilne zaštite ovog kantona.