Reakcije

Bijela kuća negirala tvrdnje da će SAD upotrijebiti nuklearno oružje u Iranu: 'Potpuni idioti'

Iran prekinuo direktnu komunikaciju sa SAD-om
Raport
Piše: Raport
Bijela kuca

Bijela kuća pokušala je smiriti nagađanja da bi administracija mogla upotrijebiti nuklearno oružje u Iranu, odbacivši objavu na društvenim mrežama u kojoj se tvrdilo da je potpredsjednik JD Vance to sugerirao.

Službeni profil Bijele kuće za brze reakcije na mreži X odgovorio je: 'Apsolutno ništa što je @VP ovdje rekao to ne implicira, potpuni idioti.'

Ali rasprave na internetu, koje su se pojavile i u nekim krugovima na desnici, pokazuju nivo zabrinutosti uoči Trumpova roka u 20 sati po istočnoameričkom vremenu za postizanje dogovora s Iranom ili rizik od velikih napada na ključnu infrastrukturu.

Iran je prekinuo direktnu komunikaciju sa Sjedinjenim Američkim Državama nakon prijetnje predsjednika SAD-a Donalda Trumpa da će uništiti "cijelu civilizaciju", rekli su zvaničnici s Bliskog istoka.

Istovremeno se nastavljaju razgovori preko posrednika o prekidu vatre.

Taj potez privremeno je zakomplicirao napore za postizanje dogovora do Trumpova roka danas u 20 sati, ali pregovori nisu prekinuti, navode zvaničnici.

Bijela kuća Iran Donald Trump Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu