olimpijske igre

Bijesni Argentinac: Hoćemo li reći zašto je utakmica prekinuta ili se praviti glupi?

Argentinski defanzivac Nicolas Tagliafico (31) komentirao je haotičnu utakmicu Argentine i Maroka (1:2) na Olimpijskim igrama u Francuskoj.

"Cirkus je gotov. Hoćemo li govoriti o tome zašto je utakmica prekinuta ili se nastaviti praviti glupi? Da je situacija obrnuta, ne mogu ni zamisliti što bi se sve pisalo", napisao je Tagliafico na X-u.

Podsjećamo, Argentina je u prvoj utakmici grupe B, u kojoj se također nalaze Irak i Ukrajina, igrala protiv Maroka. Marokanci su vodili 2:0 zahvaljujući golovima Soufianea Rahimija, Giuliano Simeone je smanjio zaostatak Argentinaca u 68. minuti, a Cristian Medina je izjednačio u 106., odnosno 16. minuti duge sudijske nadoknade.

Nakon toga je uslijedio haos. U teren su ubačene brojne čaše i boce te još neki predmeti, a onda je među Argentince koji su slavili s tribina bačena i baklja. Nakon toga je nekolicina navijača Maroka uletjela na teren, a zaštitari su ih izbacili.

Ušla je na teren i policija kako bi zaštitila Argentince. Sudija Glenn Nyberg pozvao je igrače da odmah odu u svlačionicu, a na velikom je ekranu stadiona u Saint-Etienneu pisalo: "Utakmica je završena, molimo, idite do najbližeg izlaza."

Nakon što je stadion evakuiran, pregledali su suci u VAR-sobi pogodak Argentine te ga poništili. Utakmica je nakon dva sata prekida nastavljena i dovršena. Odigrali su Argentinci i Marokanci još tri minute te je Maroko na kraju pobijedio 2:1.