'dosta je bilo'

Bivši italijanski zastupnik istakao zastavu Palestine na balkonu Zastupničkog doma

Piše AA
Stefano Apuzzo

Stefano Apuzzo (58), bivši član italijanskog parlamenta, istakao je palestinsku zastavu na balkon Zastupničkog doma i rekao "35.000 ljudi umrlo je u Gazi. Dosta je bilo".

U Zastupničkom domu, donjem domu italijanskog parlamenta, održan je zanimljiv protest zbog izraelskih napada na Gazu.

Apuzzo, koji je između 1992. i 1994. bio saborski zastupnik iz Zelene stranke, a trenutno je kandidat Zelenih i Lijevog saveza za izbore za Evropski parlament (EP) koji će se održati sljedeći mjesec, izašao je na balkon s prozora na prednjem dijelu palače Montecitorio, u kojoj se nalazi Zastupnički dom u Rimu, te istakao palestinsku zastavu.

Dok je isticao zastavu, Apuzzo je sa balkona poslao poruku:

"Dosta upotrebi italijanskog oružja u genocidu u Gazi. Dosta je. Imamo 35.000 mrtvih od talijanskog oružja u Gaza."

invazija na Gazu Italija Stefano Apuzzo Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu