MAGA buntovnici Thomas Massie i bivša kongresmenka Marjorie Taylor Greene predvode kritike Trumpovih vojnih operacija u Iranu, nazivajući tu politiku „America Last“ i zahtijevajući glasanje u Kongresu o napadima.
„Mi smo na svakom skupu, u svakom govoru ponavljali: ‘Dosta stranih ratova! Dosta smjene režima!’“ napisala je Marjorie Taylor Greene u opsežnom postu na društvenim mrežama u subotu.
„U Iranu živi 93 miliona ljudi – neka se oni sami oslobode. A ta priča o nuklearnom oružju? Decenijama nam serviraju istu laž. Trump nam je čak rekao da su bombardiranja ovog ljeta sve uništila. Uvijek ista laž. Uvijek Amerika na zadnjem mjestu.“
Kongresmen iz Kentuckyja Thomas Massie, koji je već duže trn u oku administraciji zbog svojih napora (zajedno s demokratima) da se objave Epsteinovi dosjei, izjavio je da će učiniti sve kako bi se izglasala kongresna odluka o daljnjem sukobu s Iranom.
„Protivim se ovom ratu. Ovo nije ‘America prva’. Čim se Kongres vrati na zasjedanje, radit ću s Ro Khannaom da iznudimo glasanje o ratu s Iranom. Ustav to zahtijeva – svaki zastupnik mora javno stati na jednu ili drugu stranu i reći podržava li ili se protivi ovom ratu.“ Zasjedanje Kongresa se ne očekuje prije srijede.
Demokrati koji se pridružuju kritikama Massie i Greene ranije su bili jedini republikanci koji su javno kritikovali prethodne Trumpove poteze prema Iranu. Sada se njihovi stavovi preklapaju s onima vodećih demokrata – Hakeema Jeffriesa i Chucka Schumera.