traži pregovore

Bjegunac Dodik ponovo poziva na dijalog uz nebulozne izjave: Treba potvrditi ima li BiH šanse ili nema

Raport.Ba
dodik-istocno-sarajevo-23-04-25-11

Bjegunac od bosanskohercegovačkog pravosuđa Milorad Dodik ponovo se oglasio i ponovo poziva na dijalog, mada je svjestan da je jedini "dijalog" koji može voditi na nivou BiH onaj s pravosudnim organima zbog sumnjer da je počinio napad na ustravni poredak BiH.

"Predlažemo strukturirani, vremenski ograničen dijalog strana potpisnica Dejtonskog mirovnog sporazuma, Republike Srpske i Federacije BiH, i tri konstitutivna naroda, Srba, Hrvata i Bošnjaka.

Koji treba da potvrdi ima li BiH šanse ili nema.

Dijalog koji se ne vodi dekretima, već uz posredovanje pozitivnih diplomatija. Dijalog koji se ne vodi tajno, već uz punu transparentnost", objavio je Dodik.

Očito, predsjednik RS je "zaboravio" da je pitanje "da li BiH ima šansu ili nema" odavno riješeno - BiH suverena, međunarodna priznata država - a "strukturirani, vremenski ograničen dijalog" s Dodikom i njegovim kompanjonima jedva čekaju pravosudni organi naše države.

Daytonski sporazum Milorad Dodik Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu