Milorad Dodik, predsjednik SNSD-a i bjegunac od pravosuđa BiH, objavio je novu poruku na društvenoj mreži X u kojoj veliča stranku na čijem je čelu i šalje poruke o "jedinstvu" i "odlučnosti" u izgradnji RS-a.
„SNSD je stub odbrane i razvoja RS-a, a Gradski odbor Banjaluka je najjača karika. Zbog mladosti Srpske, zbog njihove budućnosti, ostajemo dosljedni i odlučni da našu RS gradimo kao najljepše mjesto za život. Svako naše okupljanje svjedoči o našem jedinstvu. Tako je bilo i danas u Mlinskoj rijeci“, naveo je Dodik u objavi.
Podsjetimo, brojni ekonomski i demografski pokazatelji govore suprotno od slike koju Dodik pokušava prikazati. RS se suočava s masovnim odlaskom mladih, slabom infrastrukturom, političkom izolacijom i sve većim budžetskim deficitom. Uprkos tome, Dodik u javnim nastupima redovno ističe „snagu“ svoje partije i sebe postavlja kao ključnu figuru „odbrane RS-a“.
Dok građani u oba entiteta sve teže preživljavaju usljed inflacije i korupcije, Dodik nastavlja s promocijom stranačkih okupljanja kao dokaza „jedinstva naroda“, ignorišući stvarne probleme građana koje vodi u sve veću političku i ekonomsku neizvjesnost.