Predsjednički kandidat SDS-a Branko Blanuša je pozvao sve građane RS da u nedjelju, 23. novembra, izađu na birališta i da iskoriste svoje građansko pravo.
"U nedjelju povedite članove svoje porodice, rođake, komšije i prijatelje na birališta. Ovo su zaista odlučujući izbori i mnogo toga možemo da izgubimo ukoliko Srpska ostane zarobljena država poniženog naroda. Od ishoda ovih izbora zavisi budućnost naših porodica i sigurnost naših života. Na ovim izborima se odlučuje o tome da li ćemo živjeti kao slobodni ljudi ili kao podanici. Da vam kažem to kao profesor – mi ne smijemo da padnemo na ovom ispitu", rekao je Blanuša.
On je istakao će biti predsjednik svih građana, te da više ne smije biti podjela "na naše i njihove, na privilegovane i zaboravljene".
"S tim je gotovo. U politici nismo svi isti. Oni koji su oteli državu od naroda, koji budžet koriste kao vlastiti bankomat, koji su privatizovali institucije, ne voze se javnim prevozom, ne liječe se u državnim bolnicama, ne čekaju u redovima, nemaju pojma kako živi običan narod. Baš zbog toga moramo da vratimo RS narodu. Vrijeme je za jednog od nas", kazao je on.