Borba Bruce Willis s frontotemporalnom demencijom promijenila je mnogo toga, a njegova najstarija kćerka Rumer sada je prvi put otvoreno progovorila o tome.
Glumac se povukao 2022. nakon dijagnoze afazije, a godinu poslije doktori su mu dijagnosticirali frontotemporalnu demenciju. Riječ je o bolesti koja često uzrokuje promjene u ponašanju, komunikaciji i emocionalnim reakcijama, a porodica slavnog glumca od početka mu je najveća podrška.
Sada je drukčije
Rumer Willis otvoreno je govorila o stanju svog oca u razgovoru za emisiju "The Inside Edit" .
"Jako sam zahvalna što ga mogu vidjeti. Iako je sada drukčije, zahvalna sam. Postoji neka slatkoća. Oduvijek je bio snažan, pomalo macho tip, a sada postoji nježnost koju možda prije nije dopuštao pokazati', rekla je.
Bruce Willis ima veliku podršku supruge i pet kćerki, koje su nakon dijagnoze stale uz njega. Rumer je ranije priznala da njen otac više nije isti, ali da u njemu i dalje vidi iskru.
Simptomi su dolazili polako
"Sretna sam što ga još uvijek mogu zagrliti. Bez obzira na to prepoznaje li me ili ne, osjeća ljubav koju mu dajem, a i ja je osjećam zauzvrat", poručila je ranije putem društvenih mreža.
Supruga Emma Heming Willis ranije je otkrila da su simptomi dolazili polako i gotovo neprimjetno, zbog čega ispočetka nisu sumnjali na ozbiljnu dijagnozu.
Bruceova kćerka Tallulah Willis ispričala je da je među prvima primijetila promjene kod oca, kada je postao emocionalno udaljeniji.
U jednom je intervjuu priznala da je neko vrijeme mislila kako je izgubio interes za njihov odnos, no kasnije je shvatila da su promjene bile povezane s razvojem bolesti.