Vremena su takva da se često taktizira pa ne mijenjamo sve četiri gume nego s vremenom promijenimo par guma, a drugi par ostavimo. Šta učiniti, staviti noviji par na prednje točkove, ako je pogon prednji? Čini se da to i nije najbolja ideja.
Uvriježeno je nepisano pravilo da kod vozila s prednjim pogonom, na primjer, bolje gume trebaju ići naprijed, a lošije straga. Tako bi se osigurala trakcija u najtežim vremenskim uvjetima, poput snijega i kiše. Stručnjaci iz njemačkog TÜV SÜD-a upozoravaju da je to pogrešno:
"U takvim slučajevima najvažnije je brinuti o stabilnosti automobila, a to određuje stražnja osovina. Bolje gume stoga uvijek treba postaviti straga".