zvanično

Bomba u Puli, Prevljak potpisao za Istru: Igrač kakvog smo tražili

Raport.Ba
Screenshot_244
Prevljak

Smail Prevljak (30) novi je igrač Istre. Iskusni bosanskohercegovački napadač potpisao je kao slobodan igrač nakon što mu je istekao ugovor s Herthom.

"Smailova karijera dovoljno govori o kakvom se igraču radi - reprezentativac Bosne i Hercegovine, igrač FC Red Bull Salzburga i RB Leipziga, osvajač sedam trofeja, od čega četiri naslova prvaka i tri kupa austrijske Bundeslige, uz titulu igrača godine", izjavio je Istrin sportski direktor Saša Bjelanović.

"Igrača takvog profila dugo smo tražili jer, osim što je učinkovit u protivničkom kaznenom prostoru, Smail pokazuje kvalitetu unutar timske igre te naposljetku, kolektivnog je duha", dodao je.

Prevljak je karijeru započeo u Leipzigu dok je još bio drugoligaš, a potom se preselio u Liefering, drugu ekipu RB Salzburga. Nakon što je briljirao na posudbi u austrijskom Mattersburgu u sezoni 2017./18., u kojoj je zabio 16 golova u prvoj ligi, postao je punopravni član prve ekipe Salzburga. Za nju je tokom sezone 2018./19. postigao 12 pogodaka u svim takmičenjima.

Iz Salzburga se potom preselio u belgijski Eupen, gdje je proveo tri i pol sezone. Najbolje igre prikazivao je tijekom 2020./21. sa 16 golova u 27 nastupa u belgijskom prvenstvu. Protekle dvije sezone igrao je za Herthu, za koju se u 31 utakmici u 2. Bundesligi pet puta upisao u strijelce. Prevljak je upisao i 27 nastupa za reprezentaciju BiH te zabio šest golova.

nk istra Smail Prevljak Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu