Brazil igra moćno: Južna Koreja potopljena već u prvom poluvremenu

Brazil igra moćno brazil i koreja utakmica

Brazil igra moćno i večeras opravdava ulogu prvog favorita Svjetskog prvenstva u Kataru, pošto već na poluvremenu utakmice s Južnom Korejom vodi sa velikih 4:0.

Od početka se vidjela ogromna razlika u kvaliteti, a Brazilci su to brzo uspjeli i materijalizirati, pa su poveli u 7. minuti igre.

Tada je Raphinha lijepo prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu, a ona stiže do Viniciusa na drugoj stativi. On se namješta i majstorski pogađa za 1:0.

Već u 13. minuti bilo je 2:0 za Brazil. Dosuđen je penal nakon faula na Richarlisonu, a s bijele tačke pogađa Neymar.

Koreja se u igru mogla vratiti u 17. minuti, ali fenomenalan udarac Hwanga zaustavlja Alisson. Nastavljena je potom dominacija Brazilaca, koji ubrzo stižu do trećeg gola.

Divnu akciju su odigrali u 29. minuti, a kruniše je fantastični Richarlison pogotkom za 3:0. Asistirao mu je Casmiro.

Nije tu bio kraj nevoljama za Korejce, pošto u 36. minuti Brazil stiže i do četvrtog pogotka na utakmici. Vinicius je poslao prelijep pas ka Paqueti, a on s desetak metara zakucava loptu u gol…. Paqueta je u nadoknadi mogao do još jednog gola, ali Kim brani njegov šut iz neposredne blizine. Potom je Kim zaustavio i Richarlisona u velikoj prilici.

Tako je već jasno da je Brazil rival Hrvatske u četvrtfinalu.