Brazil savladao Švicarsku i održao Srbiju u životu. Casemiro zabio majstorski gol

Brazil minimalnom razlikom savladao Švicarsku

Brazil i Švicarska su odigrali posljednji meč drugog kola grupe G Svjetskog prvenstva u Kataru. U ne baš dobroj fudbalskoj predstavi Brazil je slavio pobjedu od 1:0.

Početak utakmice sigurno je pripao reprezentativcima Brazila, ali se na prvu veliku priliku čekalo sve do 27. minute.
Raphina je odlično ubacio, Vinicius Junior je ostao sam, ali je iz blizine loše pucao, tačno u Sommera.

Nastavak utakmice nije donio niti jednu spektakularnu akciju niti na jednoj niti na drugoj strani.

Švicarska je imala prvu priliku u drugom poluvremenu, Silvan Widmer je s ruba šesnaesterca poslao nisku loptu prema saigraču koji je bio u dobroj poziciji. Međutim, jedan od stopera je presjekao i izbio tu loptu.

Casemiro je krasno izbacio Viniciusa u 64. minuti, a ovaj je zabio. Ipak, VAR je poništio gol zbog ofsajda.

Poveo je Brazil u 83. minuti utakmice. Rodrygo je dodao, a Casemiro ( se našao sam unutar šestnaesterca i pucao iz prve u desnu stranu gola pored golmana. Yann Sommer nije uspio sačuvati mrežu. 1:0.

Rodrygo je dobro pucao pod prečku u 87.minuti, ali je golman pokazao odličan refleks i obranio mu šut.

Pogledajte OVDJE golove.

Srbija je danas nakon dramatične utakmice s Kamerunom osvojila jedan bod. Rezultat je bio 3:3.