drama u završnici

Brazil šokantno ispao iz četvrtfinala Copa Americe, utakmicu obilježio strašan start na zvijezdu reala

Nogometaši Brazila nisu se uspjeli plasirati u polufinale Copa Americe. Nakon 0:0 u regularnom dijelu, u ranim nedjeljnim satima boljim izvođenjem jedanaesteraca (4:2) svoje su mjesto među četiri najbolje momčadi osigurali reprezentativci Urugvaja.

Brazilci su u Paradiseu (Nevada) odigrali utakmicu za zaborav, a imali su od 74. minute igrača više kada je zbog brutalnog starta na Rodrygu i nakon intervencije VAR-a direktni crveni karton zaradio Nahitan Nandez. Rodrygo je, prema riječima izbornika Brazila Dorivala Silvestrea Juniora sam zatražio zamjenu jer više nije mogao podnijeti bol.

"Nije mogao ostati na terenu zbog tog starta, a trebao je biti jedan od izvođača jedanaesteraca", kazao je Dorival i uoči početka sezone zabrinuo i navijače Real Madrida.

Urugvajci su s igračem manje izdržali do kraja regularnog dijela, a onda su u raspucavanju slavili s 4:2. Tragičari iz redova Brazila bili su Eder Militao i Douglas Luiz, dvojac koji nije bio precizan s bijele točke, dok je kod Urugvaja kiksao samo Jose Maria Gimenez, ali preostala četiri izvođača bila su precizna što je bilo dovoljno za njihovo veliko slavlje.

U noćnim satima polufinale su izborili i Kolumbijci koji su s visokih 5:0 porazili Panamu.

Jhon Cordoba, James Rodriguez i Luis Diaz tresli su mrežu još u prvom poluvremenu, dok su Richard Rios i Miguel Borja u nastavku postavili konačan rezultat.

U polufinalu će 10. jula igrati Argentina i Kanada, dok će Urugvaj i Kolumbija snage odmjeriti dan kasnije.