COPA AMERICA

Brazilci zabili četiri gola, Paragvajci ljuti na sudije zbog Viniciusa

Silne promašaje protiv Kostarike koji su ih koštali tek boda na otvaranju Copa Americe Brazilci su naplatili protiv Paragvaja. Slavili su čak 4:1. Bila je, inače, to peta uzastopna pobjeda Brazilaca protiv Paragvaja, ali i druga zaredom u kojoj su zabili četiri gola.

Dugo se čekalo na prvi pogodak, a onda se Seleçãu otvorilo. U posljednjih deset minuta prvog dijela zabili su tri gola i tako zapravo riješili utakmicu. Vinícius Júnior povukao je Brazilce prema pobjedi. Zvijezda Reala zabila je u 35. minuti, u 43. vodstvo je povisio Savinho, a u petoj minuti sudačke nadoknade Vinícius je stigao još jednom zatresti mrežu.

Paragvajci su golom Alderete u 48. vratili kakvu takvu nadu, ali u 65. je sve bilo gotovo nakon što je kazneni udarac realizirao Lucas Paquetá. Rezultat se kasnije nije mijenjao, a Paragvajci su utakmicu završili s igračem manje nakon što je u 80. minuti isključen Cubas. Protiv Kostarike u posljednjem kolu neće im trebati jer su izgubili svaku šansu za plasman u drugi krug.

A nakon utakmice grmio je selektor Paragvajaca Daniel Garnero koji se osvrnuo na dvostrukog strijelca Viníciusa Júniora nakon novinarskog pitanja smatra li Brazilca provokatorom.

"Vinícius je elitni nogometaš, u to nema sumnje. Međutim, ima način igre koji očito nije baš ugodan suparnicima za prihvaćanje, ali za to služi sudac, da mu postavi te granice", rekao je Garnero.