Srbijanska pjevačica Anđela Ignjatović Breskvica na društvenim mrežama najavila je nastup u Banjoj Luci, koji bi se trebao održati 13. maja, iako je prošle godine gradonačelnik Draško Stanivuković zabranio nastupe njoj i sličnim "umjetnicima".
Naime, u avgustu prošle godine u Banjoj Luci je trebao biti održan koncert beogradskih repera Desingerice i Pljugice, na što se Stanivuković javno usprotivio.
Tada je izjavio i kako "pljugice, desingerice, voćkice, breskvice" neće više moći nastupati u tom gradu.
"Volio bih da svi mladi ljudi koji gledaju ovaj video, odluče se da ne idu na takve događaje i prije bilo kakvih zabrana, ali mi kao gradovi, opštine i odgovorni ljudi moramo da djelujemo unaprijed. U bašti će da nikne ono što posadite, u glavama mladih ljudi upravo će da budu one misli koje šaljete ovako javno kroz događaje, koncerte, predstave i sve vidove javnih manifestacija", poručio je tada Stanivuković u videu.
Zanimljivo je i da Breskvica nije najavila nastup u privatnom klubu, već sali koja može da primi veći broj ljudi.
Stanivuković se još uvijek nije oglasio o zakazanom koncertu pjevačice čije nastupe je zabranio prije samo nekoliko mjeseci te pozvao i ostale gradove da učine isto.