objavili prvi singl

Britanski folk rock bend najavio novi album nakon sedam godina pauze

Raport.Ba
Mumford & Sons
Foto: Facebook/Mumford and Sons

Mumford & Sons najavili su svoj peti studijski album “Rushmere”, koji dolazi nakon sedam godina pauze. Album će biti dostupan 28. marta.

“Rushmere” će biti prvi album benda snimljen u novom sastavu, kao trio, nakon što je Winston Marshall napustio bend zbog kontroverzi vezanih uz njegove političke stavove. Naime, Marshall je izazvao veliku pažnju kada je na Twitteru pohvalio knjigu desničarskog novinara Andyja Noga, što je izazvalo kritike i na kraju dovelo do njegovog povlačenja iz benda.

Album “Rushmere” dolazi sedam godina nakon njihovog posljednjeg studijskog albuma “Delta” iz 2018., a koji prati njihova prethodna izdanja “Sigh No More” (2009.), “Babel” (2012.), i “Wilder Mind” (2015). Iako je prošlo dugo vremena od posljednjeg albuma, bend nije bio potpuno neaktivan – prošle godine su objavili singl “Good People”, u kojem su sarađivali s Pharrellom Williamsom.

Također, frontman Marcus Mumford nije mirovao, jer je 2022. godine izdao svoj solo album “Self-Titled”, koji je uključivao singl “Better Off High”. Mumford & Sons obećali su da će na nadolazećem albumu donijeti novu energiju i drugačiji zvuk. Za sada nije poznato hoće li saradnja s Pharrellom biti uključena u ovaj album.

Mumford & Sons novi album Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu