bunt protiv vlade

Brutalan obračun s demonstrantima u Keniji: Poginulo 16 osoba, većinu usmrtila policija

Raport.Ba
kenija 1

Šesnaest ljudi poginulo je u protestima protiv kenijske vlade u srijedu, a većinu od njih ubila je policija, saopćio je lokalni ogranak grupe za ljudska prava Amnesty International.

Potvrđeno je 16 mrtvih, rekao je za Reuters Irungu Houghton, izvršni direktor Amnestyja Kenya.

Kaže da su brojke potvrdila i Kenijska nacionalna državna za ljudska prava koju finansira vlada.

"Većinu je ubila policija", rekao je Houghton, dodajući da je najmanje pet žrtava ubijeno iz vatrenog oružja, prenose agencije.

Amnesty International Kenija Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu