Svijet

Brutalno upozorenje Klička: Pljačkaši će po ratnom zakonu biti neutralizirani bez upozorenja!

Raport.Ba
klicko

Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko u najnovijem videoobraćanju na svom zvaničnom Telegram kanalu i na Facebooku kaže da se Kijev nastavlja braniti. Ukrajinska vojska i policija, kako kaže, nastavljaju otkrivati i neutralizirati sabotere čije se skupine nalaze u gradu.

"U glavnom gradu se podižu utvrde, a u blizini strateških kompanija i institucija podižu se blokovi. Noćas je opet bilo sukoba i okršaja. Naši borci, posebno iz Terorističke odbrane, neutralizirali su i zarobili nekoliko diverzantskih skupina. Podsjetit ću, zbog sigurnosti Kijeva uveli smo policijski sat. U ovo vrijeme nemojte izlaziti van. Možete izlaziti samo ako se oglasila zračna uzbuna da odete u sklonište", rekao je Kličko, pozivajući Kijevljane da se suzdržavaju od kretanja gradom i kada nije policijski sat.

On je uputio upozorenje vozačima da ne zauzimaju traku za javni prijevoz, jer je koristi vojska i hitna pomoć, te kazao da će svi osim njih koje zateknu u vožnji u ovoj traci smatrat će se prijevozom diverzantsko-izviđačkih skupina!

On je podsjetio građane Kijeva da grad živi u novim uvjetima - vanrednog stanja.

"I želim naglasiti: Pljačkaši će, prema zakonima rata, biti neutralizirani bez upozorenja! Kijevljani, čim vidite sumnjive ljude, pljačkaše, obratite se policiji i vojsci! Moramo se ujediniti kao nikada do sada. Horda juri ovamo! Vojska, policija, odbrana, dobrovoljci danas čine sve da odbrane naš grad!", rekao je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko.

invazija na Ukrajinu Kijev Vitalij Kličko Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu