Na konferencija klubova zastupnika SDA, DF-a i SBiH-a u Skupštini Kantona Sarajevo ponovo je tema ostavka premijera Nihada Uka, a o čemu je danas riječ i na sjednici Skupštine KS koja je u toku.
Nakon pauze, Skupština je nastavljena.
No, Mahir Dević, šef Kluba SDA u Skupštini KS, kazao je u pauzi, na konferenciji za medije, da je ostavka Uka "čista farsa"
"Ovo je jedan politički manevar pod kojim se želi sakriti kriminal koji je više nego evidentan u Vladi KS. Nama se pokušava objasniti kako su ugovori o rekonstrukciji tramvajske pruge i tramvaja javni. Ali, oni su javni na relaciji Skupština KS-EBRD, a na realciji izvođač radova su potpuno sakriveni. Mi danas kao zastupnici ne znamo u šta su ta sredstva utrošena, rekao je Dević.
On je dodao da na sjednici Skupštine izvještaj o radu GRAS-a nije bio pet godina
"A pretpostavljate zašto. Zato što postoji uska veza između Ministarstva saobraćaja i GRAS-a. I ne kriju samo izvještaj GRAS-a, nego i ostalih preduzeća. Oni cijelo vrijeme zamajavu građane i prepali su se pritiska mladih ljudi i dali su ovu neku iznuđenu ostavku i pravu neku vrste reseta da pod svaku cijenu ostane do izbora. To je danas povrdio i Uk. Ali smo bili spremni da damo podršku ekspertskoj Vladi koja vi vodila KS do izbora. Međutim, to je izignorisano rekao je Dević.